EXPLOREmore

כל המאמרים והטיפים לעיצוב הבית

/

עיצוב פנים

/

הום סטיילינג

/

פנג שואי

כמה מילים על ההבדלים בין אדריכלות לעיצוב פנים

אחת השאלות היותר נפוצות במקצוע שלי היא מה ההבדל בין אדריכלות לעיצוב פנים ואכן מדובר בתחומים חופפים, אך שונים. נתחיל בכך שאדריכלות עוסקת בתכנון הבית מבחוץ בעוד שעיצוב פנים עוסק בחלקו הפנימי, אך למעשה, ההבדל בין עיצוב פנים לאדריכלות הוא בעיקר רעיוני. תחום עיצוב הפנים התפתח כתוצאה מההבנה שיד ביד עם מראה הבית מבחוץ, חשוב מאד להתייחס גם לאופן בו הבית נראה ומתנהל מבפנים. הרי בסופו של דבר אנו חיים בתוך הבית ולא רק מעריצים את יופיו מבחוץ... לכן עיצוב פנים כה חשוב.

מהו עיצוב פנים ולמה בכלל צריך מעצבת פנים כדי לשפץ בית

אין כמעט סוף לאפשרויות שעומדות בפני מי שעומד לפני ההחלטה לשדרג את מקום מגוריו. כמעט מדי יום אני פוגשת באנשים שהעדיפו לחסוך לעצמם את כאב הראש של בניה או שיפוץ ובחרו לבסוף בדירה מוכנה, גם אם לא מושלמת בעיניהם. חבל, כי אני בטוחה שאם היו יודעים שעיצוב פנים נכון יכול היה לגרום להם להתאהב מחדש בבית שלהם ובד"כ, גם בהרבה פחות כסף ממעבר, אולי לא היו עוברים כלל.

עיצוב פנים בתקציב וגם - איך מעצב פנים יחסוך לכם כסף

יכול מאד להיות שגם אתם, כמו רבים אחרים, מתייחסים לעיצוב פנים מקצועי כמותרות השמורות לעשירים בלבד. אין ספק שההוצאות הרבות שבניה או שיפוץ גוררים איתם יגרמו לכל אחד לחשוב פעמים על כל הוצאה, בטח ובטח בהתחשב בעלויות הבלתי צפויות שאיכשהו תמיד מתווספות. אז זהו, שכאן בדיוק מתחיל החיסכון. אחד התפקידים המשמעותיים בעבודתי כמעצבת פנים הוא צפייה ותכנון מקיף מראש שמאפשר צמצום בלת"מים למינימום.

הטיפים הכי חשובים לפני שמעצבים או משפצים

שיפוץ בית תוך עמידה בתקציב ובלו"ז יחד עם התיאום הבלתי פוסק בין הספקים השונים היא משימה מורכבת. בעבודתי כמעצבת פנים אני פוגשת לא פעם אנשים שהשקיעו את מיטב כספם בעבודה שבוצעה באופן לא מקצועי או בחומרים שלא התאימו לצרכים שלהם, המון כסף וכאב ראש שהיו נחסכים בקלות בעבודה עם מעצבת פנים מקצועית.

על עיצוב פנים, הום סטיילינג ומה שבניהם

מה ההבדל בין עיצוב פנים להום סטיילינג? זו אולי השאלה הראשונה ששואלים אותי לקוחות חדשים. אז הנה התשובה שלי לפניכם. ההבדל המשמעותי ביותר הוא שעיצוב פנים מתייחס לחלוקת החלל ותכנונו (מיקום הקירות, אינסטלציה, ריצוף) והום סטיילינג מתייחס למה שיש בתוך אותו חלל (צבע, ריהוט, אביזרים.). הבלבול מתחיל בהשקה הכמעט בלתי נמנעת בין התחומים, אז בואו נעשה קצת סדר.

מה זה בכלל הום סטיילינג? כל התשובות כאן

מכירים את התחושה בימים בהם אתם לבושים בבגד שגם מחמיא לכם וגם נוח לכם? מן חמימות פנימית כזאת שגורמת לכולם לחייך אליכם בחזרה. האם כשאתם נכנסים הביתה מיום ארוך בחוץ אתם מרגישים את אותה תחושה חמימה ונעימה? אם לא, אבל הייתם רוצים, תמשיכו לקרוא.

אז מה הקשר להום סטיילינג?

הום סטיילינג - טיפים קלים ומהירים להלבשת הבית

אם אתם מחפשים דרך פשוטה וזולה לשדרג את ביתכם, הום סטיילינג, הלבשת הבית, יאפשר לכם להשיג את המטרה בלי לעזוב את הבית וללא שבירת קירות. באמצעות ניסיון, ראיה מרחבית, מקוריות והמון יצירתיות מעצב פנים המתמחה בהלבשת הבית ידע להפוך כל בית לבית חלומות עבור בעליו.

על הלבשת הבית למכירה (HOME STAGING) כבר שמעתם?

הלבשת הבית למכירה היא התהליך העיצובי היחיד שמתחיל מהסוף- מהפך מהיר וזול שיהפוך כל בית לכזה שקונים רוצים לקנות. הלבשת בית למכירה היא מה שמתרחש אחרי שתיקנתם ליקויים קלים, ניקיתם ופיניתם את הבלאגן. כאן מתחיל הקסם שיגרום לבית שלכם להיות זה שהקונים יזכרו.

כל הטיפים להלבשת הבית למכירה (HOME STAGING)

כמו איפור שמדגיש את היופי הטבעי שלנו, כך גם הלבשת בית למכירה נועדה לאפשר לביתנו להציג את עצמו באופן המחמיא ביותר. כשאנחנו מלבישים בית למכירה נקפיד על הפרטים, ננקה ונסדר, נאיר נקודות חזקות ונסתיר את נקודות התורפה ונאפשר לקונים להסתובב בבית מזמין שנוח ונעים להיות בו.

הלבשת בית לעומת הלבשת בית למכירה

בין אם מדובר על הלבשת בית או על הלבשת בית למכירה התוצאה תהיה בית שיראה וירגיש זורם, נאה, נעים ומזמין. השוני הוא במטרה- בהלבשת הבית המטרה היא להגשים לכם, אלו שחיים בבית, את החלום. בהלבשת בית למכירה המטרה היא ליצור את החלום שיתאים לכמה שיותר אנשים וגרום למי שיכנס לבית לחלום איך הוא יחיה בו.

ביזנס סטיילינג- עיצוב להצלחה

לא סתם אומרים שאין הזדמנות שניה ליצירת רושם ראשוני, בעיצוב עסק המטרה היא לגרום לכל מי שנכנס אליו להבין מה העסק עושה כבר מהרגע הראשון. ביזנס סטיילינג נכון ומקצועי מכוון את הלקוח, מחזק את המותג ומייצר את האווירה המושלמת. כל זאת ע"י שימוש בצבעים, בחומרים ובהצבה מדויקת של רהיטים ואביזרים.

מהי תורת הפנג שואי ?

תורת הפנג שואי, היא תורה סינית עתיקה בת למעלה מחמשת אלפים שנים. משמעות המושג 'פנג שואי' בסינית הוא 'רוח ומים' וכמו האיזון בין האלמנטים בטבע, פנג שואי מתייחס למציאת האיזון העדין בין האלמנטים ע"י עיצוב הבית. בית שעוצב על פי דרך הפנג שואי יהיה מאוזן אנרגטית ויאפשר לאנרגיות חיוביות של שפע ובריאות להגיע אליו. בפועל, עיצוב עפ"י הפנג שואי יביא לבית אנרגיות טובות שיגרמו למי שחי בבית, וגם למי שמבקר בו להרגיש טוב יותר וחיוני יותר.

עיצוב וסידור הבית עפ"י תורת הפנג שואי

פנג שואי היא תורה, שבדומה להלכה ולקבלה מיושמת לאורך אלפי שנים. הפנג שואי הוא למעשה מדע מדויק שיישום מושכל שלו מאפשר ליועץ פנג שואי מוסמך לנתח את האנרגיות בבית ולייצר הרמוניה, כך שמי שחי בבית ייתמך בצורה אידאלית. כמו ההלכה, כך גם תורת הפנג שואי מתבססת על כללים הגיוניים בסיסיים שגם אדם לא מאמין יוכל למצוא בהם הגיון. בית שעוצב עפ"י דרך הפנג שואי ירגיש מזמין ונוח וישפיע עלינו לאורך זמן בכך שיביא לנו ולמשפחתנו שגשוג, שפע ובריאות.

מתחילים לחשוב על מעבר דירה? זה בדיוק הזמן ליעוץ פנג שואי

על פי תורת הפנג שואי הבית שלנו משפיע עלינו מבחינה בריאותית, חברתית וכלכלית. לכן, שלב בחירת הבית הוא משמעותי במיוחד, בחינה של נתוני הבית יאפשרו לנו למעשה לבחור בית שיעזור לנו למשש את מלוא הפוטנציאל שלנו ושל משפחתנו. כאן בחרתי לרכז כמה מהנקודות החשובות ביותר שמומלץ להתייחס אליהן כשבוחרים בית חדש.

חשיבותו של ייעוץ פנג שואי לפני בניית בית

יעוץ פנג שואי מקצועי חשוב בכל מקרה, לפני בניית בית הוא חשוב פי כמה וכמה, במיוחד לאור ההשקעה הגדולה המתלווה לבניית בית. חשוב במיוחד לבצע את יעוץ הפנג שואי מבעוד מועד מכיוון שישנם מקרים בהם כמעט ואי אפשר לטפל לאחר הבנייה. בנוסף, לבחירת המיקום והמגרש המתאימים ביותר, יעוץ פנג שואי מקצועי מתייחס גם לאלמנטים בתכנון הבית, החל מתכנון מיקום הפתחים ועד למיקום חדרי השינה והשירותים. ביעוץ פנג שואי לפני בניה המטרה היא לעבוד במשותף עם האדריכל והמעצב ולתת דגשים ביחס לבחירת החומרים, התאורה, הצמחייה ועוד...

עיצוב חדר השינה עפ"י תורת הפנג שואי

תורת הפנג שואי מייחסת חשיבות רבה למיקום חדר השינה ולכיוון השינה המתאים לכל אדם. הסיבה לכך היא ההשפעה האנרגטית שיש למקום בו אנו מבלים שעות רבות מחיינו בכל יום. חדר שינה שעוצב עפ"י עקרונות הפנג שואי יאפשר שינה איכותית ומייצר סביבה זוגית תומכת.

טיפים לעיצוב חדר שינה המעודד זוגיות טובה עפ"י תורת הפנג שואי

תורת הפנג שואי שואפת ליצירת סביבה הרמונית ותומכת ע"י שימוש בחומרים, צבעים ועוד, כל אלו עובדים עבורנו ומשנים את מציאות חיינו. יצירת הרמוניה בחדר השינה תעזור לנו לשפר זוגיות קיימת או לזמן זוגיות חדשה ואיכותית. לכן, בעיצוב חדר שינה עפ"י תורת הפנג שואי ישנה התייחסות רחבה ליצירת איזון אנרגטי אופטימלי.

עיצוב חדרי ילדים בדרך הפנג שואי

אחד התחומים החמים בעולם העיצוב הינו עיצוב חדרי ילדים, הסיבה ברורה, כל הורה חולם לתת לילדיו מקום שירגישו בו מוגנים ומאושרים. גם תורת הפנג שואי מייחסת חשיבות רבה לעיצוב חדרי ילדים הרמוניים שיתאימו לכל ילד במדויק ויתמכו בו גם בזמן משחק ולמידה וגם בזמן השינה.

מה המשמעות של בחירה בצבעים ובחומרים עפ"י תורת הפנג שואי

תורת הפנג שואי עוסקת במציאת האיזון ההרמוני בין חמשת היסודות- עץ, אש, אדמה, מתכת ומים. עפ"י הפנג שואי לכל אלמנט משויך כיוון, עונה, צבע, חומר, רגש ועוד מגוון תכונות. בית שעוצב תוך התייחסות ליצירת איזון אנרגטי בין האלמנטים הקיימים בו יתמוך במי שחי בו ויאפשר שפע בכל תחומי החיים.

איך לבחור יצירות אמנות עפ"י דרך הפנג שואי

בעיצוב בדרך הפנג שואי אנחנו מתייחסים למשמעות האנרגטית של הצבעים, החומרים והצורות המקיפות אותנו. בחירה מדויקת של האלמנטים תיצור הרמוניה בבית ותתמוך במי שחי בו. אין פלא אם כן שאחד הכלים בעיצוב עפ"י הפנג שואי הוא יצירות אמנות. יעוץ פנג שואי מקצועי כולל המלצות מדויקות לבחירת תמונה או פסל בצבע ובנושא המתאימים לטעמכם ולאנרגיות במקום וגם מתייחס למיקום האידיאלי לתליית תעודות ותמונות משפחתיות.

המשמעות של מילים עפ"י הפנג שואי

פנג שואי היא דרך חיים לפיה לכל פרט בחיינו השפעה על ההרמוניה שלנו סביבתנו. כשאנו שוהים במקום מסוים האור, הצבע והחפצים בו משפיעים על האופן בו אנו מרגישים ומתנהלים. בעיצוב בדרך הפנג שואי המטרה היא יצירת סביבה שתתמוך במי שחי בה ותגרום לכל מי ששוהה בה לחוש בטוח, רגוע ונינוח.

שימוש חכם במראות עפ"י הפנג שואי

לכל דבר בסביבתנו השפעה על האיזון האנרגטי ולכן גם עלינו, כמובן שישנם דברים המשפיעים יותר מאחרים. בעיצוב עפ"י הפנג שואי ניתנת לכן תשומת לב מיוחדת למיקומן של מראות ובעיקר למה שמשתקף מהן.

עיצוב פנים לעסקים בדרך הפנג שואי

ביזנס סטיילינג, עיצוב עסקי המשקף את המיתוג והסגנון של העסק, כבר מזמן הפך לסטנדרט. בשנים האחרונות נחשפו עסקים רבים בישראל לתחום העיצוב העסקי עפ"י הפנג שואי שנפוץ בעולם כבר כמה עשורים וחברות ענקיות כמו גוגל ובנק HSBC עוצבו על פיו. ביזנס סטיילינג עפ"י הפנג שואי מוסיף לעיצוב ערך נוסף- כל הבחירות העיצוביות מתבססות על מדידות מדויקות של המפה האנרגטית של העסק ומאפשרות לו לממש את מלוא פוטנציאל השפע שלו ולהרוויח יותר כסף.

בחירת מיקום העסק ומיקום בעל הסמכות עפ"י הפנג שואי

לפני אלפי שנים, הייתה תורת הפנג שואי שמורה רק למאסטרים שיישמו אותה בחצרות העיר האסורה בפקין (בייג'ין), במטרה להביא שפע, שגשוג ובעיקר כוח בלתי מעורער לקיסר. כיום נעזרים עסקים רבים ביועצי פנג שואי כדי לבחור מיקום ועיצוב לעסק וגם כדי להחליט מתי לפתוח אותו או מתי לשווק מוצר חדש. באזורים מסוימים בעולם יש מודעות כל כך גדולה ליתרונות העסקיים בעיצוב עפ"י הפנג שואי ולכן ניתן לקבל בהם אישור בניה רק בצירוף יעוץ פנג שואי.

עיצוב גרפי HOLLE STUDIO